Vztahy na tenisových kurtech

Profesionálnímu sportu je potřeba podřídit mnohé. Včetně osobního života. Tenisté ostatně nemají mnoho příležitostí k tomu, aby se seznamovali mimo kurty. Jak to vypadá, když v bílém sportu střílí Amor svými šípy?

 

Soukromý život ve spárech tenisu

Berdych a Safarova 

 

Stabilní partnerský vztah a z toho plynoucí klidná atmosféra sportovcům přitom dovoluje soustředit se adekvátně na výkony na kurtu. Tenisté mají tak v zásadě dvě možnosti: Najít si partnera mimo tenis s tím, že se partner prakticky vzdá své vlastní kariéry a vše se podřídí tenisové dráze protějšku. Nebo si najít svého vyvoleného či vyvolenou takzvaně „v branži“.

Výjimkou nejsou vztahy mezi samotnými sportovci, ale také partnerství mezi trenéry a jejich svěřenci. Jde zkrátka o možnost, jak spolu v páru být, když se život odehrává neustále na cestách při přesunech z jednoho turnaje na jiný.

Ani dostatek společného času a sdílení zážitků však neznamená automaticky věčnou lásku. Tenisové vztahy mívají mnohdy doslova jepičí život. Čím úspěšnější sportovec, tím vyšší tlak je na něj vyvíjen. Prostor pro osobní život pak už příliš nezbývá. ¨

 

Komu a proč to (ne)vyšlo

 

Tenisovou zkoušku ohněm nezvládly ani vztahy Tomáše Berdycha a Lucie Šafářové a Daniely Bedáňové, která si svého sportovního kolegu Jana Hájka dokonce vzala. Častým odloučením netrpí jen tenisté, ale většina profesionálních sportovců.

Psychologové se shodují, že udržet vztah na dálku je velmi komplikované, kontakt prostřednictvím telefonu nebo internetu zkrátka k rodinnému štěstí nestačí. Věrnost navíc některým není zrovna vlastní, jak dokumentují například slova Kristýny Plíškové, která připustila, že mladí hráči se aférkám s tenistkami nebrání.