Vítěz obou soutěží v Indian Wells získá bonus milion dolarů!

Indian Wells je jedním ze dvou turnajů mimo grandslamy (společně s Miami), který má v tenisovém kalendáří vyhrazeny dva týdny. Volnějšího programu tak na těchto turnajích využívají i nejlepší singlisté světa k tomu, aby se rozehráli ve čtyřhře. 

Tu v kalifornské poušti v minulosti ovládli Andy Roddick, Dinara Safinová, Věra Zvonarevová s Viktorií Azarenkovou či dokonce dvakrát Rafael Nadal. Jednou i opakovaně se v soutěži deblistů objevují také další tenisté, kteří hrají čtyřhru jen výjimečně - Roger Federer, Novak Djokovič, Andy Murray, Stan Wawrinka, Tomáš Berdych, Petra Kvitová či Karolína Plíšková.

A nyní se pořadatelé BNP Paribas Open rozhodli nejlepší singlisty světa motivovat k přihláškám do soutěže a odradit od případného 'odchození' zápasů finančním bonusem. Tenista nebo tenistka, který by letos v Indian Wells dokázal vyhrát dvouhru i čtyřhru, získá navíc 1.000.000 dolarů.

Za double z Indian Wells by si tak tenista odvezl zhruba 2,78 milionu dolarů (přibližně 57 milionů korun). Za triumf ve dvouhře by totiž získal prize money ve výši 1,34 milionu dolarů, za vítězství ve čtyřhře 440 tisíc dolarů.

"Chceme povzbudit více špičkových singlistů k tomu, aby na BNP Paribas Open hráli i čtyřhru, a proto jim v ročníku 2018 nabízíme jako významný podnět bonus 1 milion dolarů," oznámil ředitel turnaje Tommy Haas. "Singlisté u nás mají tradičně velkou účast i v deblu a víme, že naši fanoušci čtyřhru na našem turnaji milují, Proto jim chceme nabídnout co nejlepší možné startovní pole," dodal Němec.

Vyhrát dvouhru i čtyřhru na jediném ročníku se na tomto turnaji, jehož historie sahá do roku 1974 a v Indian Wells se hraje od sezony 1987, povedlo celkem pěti tenistům. Dvakrát Lindsay Davenportové (1997 a 2000), a jednou Věře Zvonarevové (2009), Roscue Tannerovi (1978), Borisi Beckerovi (1988) a Jimu Courierovi (1991).

Loňskými šampiony jsou Ruska Jelena Vesninová, Švýcar Roger Federer, dvojice Latisha Chan/Martina Hingisová a pár Raven Klaasen/Rajeev Ram.