Tenisové legendy dnes

Vládli tenisovým žebříčkům a fanoušci je milovali. Co dělají bývalí slavní sportovci dnes? Pojďme se podívat na jejich osudy poté, co dali sbohem bílému sportu.

 

Boris Becker

 

Bývalá světová jednička a vítěz šestice grandslamových turnajů. Taková je tenisová bilance německého sportovce. Konec aktivní sportovní kariéry oznámil v roce 1999. Tři roky vydržel jako superkouč Novaka Djokoviče, v roce 2018 pronikla na veřejnost informace, že se má stát sportovním a kulturním vyslancem Evropské unie ve Středoafrické republice. V největší míře však ale bývalý tenista bohužel plní stránky médií zejména svými nezdary finančního charakteru i neutěšeným osobním životem.

 

André Agassi

 

Bývá pokládán za jednoho z nejlepších tenistů historie. Za kariéru se mu podařilo ovládnout prakticky všechny významné turnaje včetně čtyř grandslamů. Američan pověsil raketu na hřebík v roce 2006 a o leckdy velmi bouřlivém životě na kurtech i mimo ně dokonce napsal knihu. Poté se věnoval podnikání a nechal se zlákat i reklamou, například u společnosti Canon. Mimo svět profesionálního tenisu zůstal celkem jedenáct let. V roce 2017 začal taktéž trénovat Novaka Djokoviče, na své pozici však vydržel ani ne rok.

 

Pete Sampras

Sampras 

Mimořádný tenisový talent s celkem čtrnácti grandslamy na kontě. A taky s pověstí podivína, tak byl svého času označován Pete Sampras. Sportu rodilý Američan po rozlučce s tenisem tak zcela vale nedal, svou pozornost přesunul na golf, kterému se nějaký čas věnoval. Svůj čas si bývalý tenisový šampion krátil i basketbalem nebo hraním pokeru. Sampres se rovněž angažoval v charitativní činnosti. Aktivní kariéru sice oficiálně ukončil v roce 2002, poté se ale začal věnovat exhibičním zápasům. Zcela zmizet ze světa plného drilu není jednoduché a bývalý hráč se pro média přiznal, že jeho životu chyběla disciplína.