Nadal se kvůli obnovenému zranění odhlásil z Indian Wells i Miami

Rafael Nadal se kvůli obnovenému zranění kyčle odhlásil z turnajů Masters v Indian Wells a v Miami.

Druhý hráč světového žebříčku už vynechal tento týden turnaj v Acapulcu, právě při tréninku v Mexiku se mu totiž potíže vrátily. 

Rafael Nadal si kyčel poranil na lednovém grandslamu v Melbourne, kde musel vzdát čtvrtfinálový zápas s Chorvatem Marinem Čiličem. Tento týden v Acapulcu se měl vrátit na kurty vrátit, den před svým úvodním zápasem si však zranění obnovil a na druhý letošní turnaj si bude muset minimálně několik týdnů počkat.

Poté, co neobhajuje 300 bodů za finále v Mexiku, se jednatřicetiletý Španěl odhlásil i z březnových Masters 1000 ve Spojených státech. Na nich loni získal 90 bodů za osmifinále v Indian Wells a 600 bodů za finále v Miami.

"Bohužel to musím napsat, protože se potvrdily ty nejhorší předpovědi. Zranění, které jsem utrpěl při posledním tréninku v Acapulcu před začátkem turnaje, je ve stejné oblasti jako v Melbourne. Nebudu moci hrát v Indian Wells ani v Miami," napsal Nadal, který na konci loňského roku laboroval se zranění kolena.

"Bylo velmi bolestivé odhlásit se z Acapulka a teď je pro mě velmi těžké nehrát v Americe. Budete mi chybět a já udělám všechno možné, abych se v roce 2019 vrátil," slíbil rodák z malorského Manacoru, jenž tak odstoupil, nebo se předem odhlásil z již osmého turnaje v řadě (Paříž, Turnaj mistrů, Abú Dhabí, Brisbane, Australian Open, Acapulco, Indian Wells a Miami).

Minulý týden Nadal přišel o post světové jedničky a v pondělí bude na vedoucího Rogera Federera ztrácet 600 bodů. Nicméně za měsíc se před něj navzdory neúčasti v Indian Wells a Miami může teoreticky vrátit, letos neporažený Švýcar totiž bude v Americe obhajovat tituly a celkem 2000 bodů.

Začátek sezony na antuce, na které loni získal celkem 4680 bodů, chce Nadal stihnout. Na French Open by rád zaútočil na jedenáctý titul. 

V kalifornském Indian Wells se bude hrát od 8. do 18. března, turnaj v Miami je na programu od 19. března do 1. dubna. Kvůli dlouhodobému zranění kyčle se na nich nepředstaví ani Brit Andy Murray, včera se pořadatelům omluvil vinou obnoveného zranění kolena také Švýcar Stan Wawrinka. Minimálně v Indian Wells nebudou rovněž kvůli zranění kolena hrát ani Francouzi Jo-Wilfried Tsonga a Richard Gasquet, nejistý je start Novaka Djokoviče.