Na velké výsledky si musí každý tenista chvíli počkat

Začali jste hrát tenis nebo hrajete již několik let? Stále se vám po výsledkové stránce nedaří, objíždíte amatérské turnaje a všechny „velké“ rozhodující zápasy prohráváte? Nic se neděje! Je to přirozený vývoj každého tenisty.

Výhry na turnajích jsou alchymie řady detailů a dílků skládačky. Můžete trénovat velmi tvrdě a poctivě, ale tréninkem žádný zápas nenahradíte. Doporučujeme hrát turnaje a postupně sbírat zkušenosti.

Je to těžké prohrát každý rozhodující zápas jen o malý kousek, ale je to zcela obvyklý obrázek před tím, než těmito prohrami získáte potřebné zkušenosti. Zkušenosti jsou v tenise nehmatatelné, ale přesto rozhodující. Můžete být velmi dobře fyzicky připravení, a přesto můžete prohrát s o dost starším hráčem. Proč? Má více zkušeností a ví, ve kterých okamžicích zvolit vhodný úder, kdy riskovat nebo naopak nechat hrát soupeře a počkat si na chybu.

V zápase se vám nedaří od základní čáry? Výměny jsou vyrovnané, ale přesto vždy kousek chybí. Zkuste změnit taktiku. Můžete chodit na síť, hrát více technické údery, ubrat na síle či zkracovat hru. Pestrost hry je základní aspektem špatné čitelnosti. V případě, že Vás soupeř nedokáže přečíst, získáváte výhodu na svou stranu.

Dobrý tipem je zůstat ledově klidný a neukazovat soupeři, že se vám nedaří. Pokud budete na kurtu házet raketou, křičet a budou z vás sršet negativní emoce, ukazujete soupeři, že nejste v dobrém rozpoložení. Soupeř získá na dvorci výhodu a nemusí vás pustit zpátky do zápasu. Projevujte pozitivní emoce, hecujte se. Musíte soupeři ukázat, že si věříte a jdete si pro vítězství.

Dobrým tipem je i zachovat ledový klid za stavu 2:5 jakéhokoliv setu. Stav 2:5 je ze zkušeností nejvíce otáčivý výsledek.

Dalšími aspekty úspěšného utkání jsou pravidelné doplňování tekutin a čas od času zakousněte třeba banán. Hrát s úplně prázdných žaludkem může odvádět koncentraci.

Vytrvejte a úspěchy přijdou.