Dvojčata Bryanova aneb nejen Češi mají na kurtu identické „kopie“

Dvojčata Bryanova aneb nejen Češi mají na kurtu identické „kopie“

 

České tenisové sestry Karolína a Kristýna Plíškovy nejsou jedinými dvojčaty, která proslula na kurtech. Slavné identické sourozence mají i v USA - Roberta „Boba“ Bryana a Michaela „Mikea“ Bryana. Jaká byla jejich cesta?

Plíškovi_1 

Nezničitelná tenisová dvojčata

 

Dvojčata na kurtech dokazují, že do tenisového důchodu se rozhodně nechystají, a to ani se čtyřicátými narozeninami. V roce 2018 si deblový pár na svoje konto připsal už 118. trofej. Na další titul si museli na okruhu ATP počkat rovných osm měsíců.

Můžeme je tak považovat za bez nadsázky vůbec nejúspěšnější deblový pár v historii. Tajemství tak ohromujícího úspěchu? Tenisoví experti hodnotí jako nejsilnější stránku sehraného amerického páru jejich vyrovnanost.

Hrají velmi rychlou a agresivní hru, oba používají jednoruční beckhand. Zajímavé ale je, že Bob je levák, kdežto Mike pravák. Jinak využívají prakticky navlas stejnou techniku. Právě jedinečná symbióza jednovaječných dvojčat je, zdá se, klíčem k jejich neporazitelnosti.

 

A jak to vypadá v soukromí bratří Bryanových?

 

Na profesionální okruh vstoupili Bob a Mike v roce 1995, první velké úspěchy se dostavily v roce 2001. Ve své domovině jsou bezmála legendami a výrazně se zasadili o pozvednutí popularity čtyřhry mezi tenisovými fanoušky. Na veřejnosti jsou obecně oba bratři velmi oblíbení i proto, že jsou velmi rodinně založení a intenzivně se věnují i charitě.

Dvojčata tak nevyhnutelně většinu svého života sdílí, minimálně toho profesního. Stejné hotelové pokoje a traduje se dokonce úsměvná historka o příležitostném sdílení zubního kartáčku. V soukromém životě se jejich cesty samozřejmě do značné míry rozdělily.

A to zejména Bobovým vstupem do manželství. Ten je v současné době otcem už tří dětí. Mike se po svatbě svého bratra přesunul do Sunny Isles Beach a oba svorně přiznávají, že začít žít po letech intenzivního duševního pouta individuální životy bylo do značné míry těžké. Mike se sice oženil rovněž, s Lucille Williams je však v současné době již rozvedený a má novou přítelkyni.