Veselý v Miami přerušil sérii čtyř porážek

Jiří Veselý si poslední výhru připsal na lednovém Australian Open. Po něm třikrát po sobě vypadl v prvním kole, když proti Bedenemu, Delbonisovi a Kickerovi neuhrál ani set.

První výhru po sérii čtyř porážek si čtyřiadvacetiletý rodák z Příbrami připsal dnes v Miami, kde si v prvním vzájemném střetnutí poradil za hodinu a padesát minut 7-6 6-3 se Slovákem Lukášem Lackem.

Veselého ani nemuselo mrzet, že v obou setech neudržel výhodu brejku. V úvodní sadě vedl 5-3 a 40-0, nakonec ale využil až svůj celkově pátý setbol v tie-breaku. Ve druhém dějství nepotvrdil brejk na 3-1, v osmé hře však Lacka obral o servis potřetí a vzápětí po odvrácení brejkbolů proměnil hned první mečbol.

64. hráč světa Veselý v Key Biscayne obhajuje třetí kolo. O zopakování loňského výsledku si zahraje se čtrnáctým nasazeným Američanem Johnem Isnerem, jemuž v dosud jediném střetnutí na US Open 2015 po dvou prohraných setech vzdal.

Druhý český zástupce v soutěži Tomáš Berdych má v prvním kole volný los a čeká na soupeře z australsko-japonského duelu Alex De Minaur a Jošihito Nišioka.